a
ODKRIVANJE SKRIVNOSTNEGA SVETA PTIC/A MADARAK TITOKZATOS VILÁGÁNAK FELFEDEZÉSE

Vsako našo bivanje na vrtčevskem igrišču ali v gozdu nas je vodilo k odkrivanju skrivnostnega sveta ptic. Tako smo na prostem opazovali ptice, prisluhnili njihovemu oglašanju, ob pomoči slikanic in enciklopedij spoznavali ptice in njihove značilnosti, naredili plakat o pticah, se seznanili s pesmijo Vrabček čaka mamico (Neža Maurer) in deklamacijo A cinege cipője (Móra […]
;
Prva stran 9 NOVICE IN OBVESTILA 9 ODKRIVANJE SKRIVNOSTNEGA SVETA PTIC/A MADARAK TITOKZATOS VILÁGÁNAK FELFEDEZÉSE

Vsako našo bivanje na vrtčevskem igrišču ali v gozdu nas je vodilo k odkrivanju skrivnostnega sveta ptic. Tako smo na prostem opazovali ptice, prisluhnili njihovemu oglašanju, ob pomoči slikanic in enciklopedij spoznavali ptice in njihove značilnosti, naredili plakat o pticah, se seznanili s pesmijo Vrabček čaka mamico (Neža Maurer) in deklamacijo A cinege cipője (Móra Ferenc). Iz odpadnega materiala smo naredili tudi ptičje krmilnice in v njih nastavljali hrano za ptice. Tudi likovno smo upodobili ptice in izdelali ptice za dekoracijo v igralnici. Večkrat smo se tudi igrali gibalno igro Ptički v gnezda. Ptice – čudežna bitja, so tako otroke navdušila in jim omogočala, da so raziskovali naravni svet na edinstven način, hkrati pa smo otroke spodbujali k skrbi za okolje in živa bitja.

Zapisali: Tadeja Kerman in Timea Bogdan

​Az óvodai játszótéren vagy erdőben való tartózkodásunk a madarak titokzatos világának felfedezéséhez vezetett. Így a szabadban figyeltük a madarakat, hallgatuk megszólalásukat, a képeskönyvek és enciklopédiák segítségével, megismertük őket és jellemzőiket, plakátot készítettünk  és megismertük a Vrabček čaka mamico (Maurer Neža) és a Cinege cipője (Móra Ferenc) verseket.

Hulladékból madáretetőket készítettünk és eleséget helyeztünk el a madarak számára. Madarakat rajzoltunk és a játszótermet az elkészített madarakkal ki is díszítettük. Gyakran játszottuk a Madarak a fészekben című mozgást igénylő játékot is.

A madarak – a csodalények, így inspirálták a gyerekeket, és lehetővé tették számukra, hogy egyedülálló módon fedezzék fel a természeti világot, ugyanakkor a környezet és az élőlények gondozására buzdítottuk a gyerekeket.

Lejegyezték: Kerman Tadeja és Bogdan Timea

 

Dostopnost