a
Izlet v Lendavo / Kirándulás Lendvára

Po večletnem premoru je Zavod za kulturo madžarske narodnosti 30. 5. 2023, znova organiziral spomladansko srečanje dvojezičnih vrtcev v Lendavi. Dogodka smo se udeležili vsi dvojezični vrtci od Hodoša do Lendave.
;
Prva stran 9 VRTCI OMT 9 PROSENJAKOVCI 9 Izlet v Lendavo / Kirándulás Lendvára
Izlet v Lendavo / Kirándulás Lendvára

Több évi szünet után 2023. május 30-án a Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet  ismét megrendezte Lendván a kétnyelvű óvodák tavaszi találkozóját. A rendezvényen Hodostól Lendváig minden kétnyelvű óvoda részt vett.

Otroci in njihovi spremljevalci smo se zbrali na dvorišču enote Vrtca Lendava na Župančičevi ulici, kjer smo pod vodstvom Judit Andrejek skupaj peli otroške pesmi, rajali in plesali. Vse zbrane je pozdravil Mihály Soós, direktor Zavoda za kulturo madžarske narodnosti. Po uvodnem pozdravu smo se skupaj odpravili v bližnjo Gledališko in koncertno dvorano, kjer smo si ogledali lutkovno predstavo «A cica, aki haza akart menni«, v izvedbi lutkovnega gledališča Mesebolt iz Szombathelya.

Iz dvojezičnega vrtca Prosenjakovci se zahvaljujemo vsem odgovornim iz Zavoda za kulturo madžarske narodnosti za prijazen sprejem in gostoljubje. Preživeli smo dan, ki je bil malo drugačen, poln in bogatejši za še eno novo izkušnjo.

Timea Bogdan

A Lendvai Óvoda Župančič utcai egység udvarán gyülekeztek a gyerekek és kísérőik, ahol Andrejek Judit vezetésével közösen énekeltünk és táncoltunk. Soós Mihály, a Magyar Nemzetiségi Művelődési Intézet igazgatója üdvözölte az egybegyűlteket, majd együtt elmentünk a közeli Színház – és Hangversenyterembe, ahol megnéztük »A cica, aki haza akart menni« című bábelőadást a szombathelyi Mesebolt bábszínház előadásában.

A Pártsofalvi Kétnyelvű Óvoda részéről ezúton is köszönjük a Magyar Nemzetiségi Kulturális Intézet minden felelősének a szívélyes fogadtatását és vendégszeretetet. Egy kicsit másmilyen napot töltöttünk el, gazdagabbat, egy élménnyel gyarapodva.

Bogdán Timea

 

Dostopnost