a
BABICE IN DEDKI

Otroci iz oddelka 3-6 let so četrtkovo popoldne preživeli v družbi babic in dedkov. Povabili smo jih na poučno druženje v kulturni dom v Bogojino. Na začetku smo se jim predstavili s krajšo deklamacijo, nato pa je glavno vlogo prevzela folklorna skupina KUD Jožefa Košiča. Zaplesali so sotiš in šamarjanko, potem pa povabili vse prisotne, […]
;
Prva stran 9 VRTCI OMT 9 BOGOJINA 9 BABICE IN DEDKI

Otroci iz oddelka 3-6 let so četrtkovo popoldne preživeli v družbi babic in dedkov. Povabili smo jih na poučno druženje v kulturni dom v Bogojino. Na začetku smo se jim predstavili s krajšo deklamacijo, nato pa je glavno vlogo prevzela folklorna skupina KUD Jožefa Košiča. Zaplesali so sotiš in šamarjanko, potem pa povabili vse prisotne, da se skupaj naučimo novi ples. Stari starši so z vnuki in vnukinjami naredili dva kroga in pričeli z učenjem. Najprej smo se seznanili s plesom Psiček nima repka več, sledil je ples Gospod in gospa za konec pa še Ob bistrem potočku je mlin. Otroci in stari starši so bili zelo spretni ob usvajanju novih vsebin. Vsega lepega je hitro konec in tako je naše skupno druženje tudi prišlo hitro h koncu. Za spomin na prelepo preživeto popoldne so otroci dedkom in babicam podarili obesek za ključe, na katerem je vsak otrok upodobil sebe. Za zahvalo za učno urico smo predsednici KUD Jožef Košič podarili obesek z emblemom zavoda Vrtci občine Moravske Toplice.

 Zapisala: Martina Zakšek

 

 

Dostopnost